трагедија

Пронајдени се 110 резултати на тема „трагедија“
Познати

Жељко Самарџиќ со сочувство по трагедијата: Драги мои Македонци во овој тажен момент сум со вас, концертот е одложен (ВИДЕО)

Поради трагичниот настан, сообраќајната несреќа кај Карпалак, концертот на пејачот Жељко Самарџиќ кој требаше да се оддржи во сабота...
Вести

Сведоштво на еден од преживеаните патници: Раскажува како се случила трагедијата на патот Скопје-Тетово (ВИДЕО)

Голема трагедија ја потресе Македонија – патнички автобус на гостиварската компанија „Дурмо Турс“ вчера излета од автопатот Скопје-Тетово...
Вести

Денови на жалост во Македонија: Голема тага и болка по загинатите во трагедијата, дел од повредените во критична состојба

Владата на Република Македонија донесе одлука денес и утре да бидат денови на жалост. Согласно со одлуката на Владата 14 и 15 февруари...
Познати

Нејзините хитови ги знаат сите, но трагедијата никој- сестрата на српската пејачка се удавила во вода, а нејзиниот татко починал (ФОТО)

Српската пејачка која на сите им е добро позната зад својата кариера крие црна и мрачна судбина. Станува збор за пејачката Мина Костиќ...
Познати

На првиот ден од Новата година пејачот доживеа семејна трагедија, а последните зборови со неговиот татко ќе ве расплачат (ФОТО)

Популарниот пејач Марко Стојковиќ познат како МС Стојан на само првиот ден од Новата година се соочи со голема семејна трагедија откако...