трагедија

Пронајдени се 221 резултати на тема „трагедија“
Вести

Нови детали за трагедијата: Детето што изгоре не било пријавено како проблематично, мајката со 4 деца неодамна се преселила

Пред само десетина дена, седумгодишното дете што изгоре денеска во Гостивар, мајката и три браќа-сестри од една ипол до 5 годишна возраст...
Хроника

ОХРИД ЗАВИЕН ВО ЦРНО: Еве на која возраст биле момчињата кои загинаа, удриле во камион, па во нив налетал друг автомобил!

Во тешката сообраќајна несреќа која се случи доцна попладнево на патот Ресен – Битола загинаа две млади момчиња од Охрид. Станува збор...
Хроника

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Сопатник почина, неговиот брат и татко тешко повредени- карамболот се случил во близина на гробишта

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди биле пренесени на клиника во Скопје. Оваа вест за МИА...
Вести

НА ТРАГЕДИЈАТА И НЕМА КРАЈ: По младите браќа, сега почина и нивниот дедо од коронавирус, неодамна тие останале и без столбот на семејството!

На ковид одделение во Кавадарци починал дедото на двете момчиња кои претходно починаа на Инфективната клиника. Оваа информација дополнително...
Вести

ТРАГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Двајца млади Македонци не дочекаа да си дојдат дома, загинаа на автопат во Чешка (ФОТО)

Тешка сообраќајна несреќа се случила денеска на автопатот Прага-Усти на Лаба во Чешка, а според чешките медиуми во несреќата загинале...