Хроника Кочани

Старец пронајден починат, на телото имал видливи повреди

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

Старец пронајден починат, на телото имал видливи повреди

На 28.02.2024 во 14.10 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека во својот дом бил пронајден починат Ч.М.(90) од Кочани.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт со видливи повреди на телото.

Увид извршила увидна екипа од ОВР Кочани, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

To top