торта

Пронајдени се 121 резултати на тема „торта“
Храна и пијалаци

Омилениот десерт, повкусен од оригиналниот – чоколадото можете да го замените со оваа ЕВТИНА состојка (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Доколку сакате да направите реформа торта, тогаш треба да знаете дека можете да ја подготвите и без брашно. Вкусенниот десерт подготвен...
Храна и пијалаци

Само 3 состојки, а вкусот – ВЕЛИЧЕСТВЕН: Најефтината торта на која никој нема да одолее за време на празниците!

Доколку планирате голема семејна гозба за време на празниците или за новогодишната ноќ, не мора да трошите многу време на сервирање...
Храна и пијалаци

За салатата сигурно сте чуле, но МИМОЗА ТОРТАТА сигурно ќе ве воодушеви: Совршен солен рецепт за празниците

За таа посебна вечер кога ја дочекуваме Новата година, треба да се потрудите кога е во прашање трпезата. Многумина веруваат дека...
Храна и пијалаци

РЕФОРМА ТОРТА БЕЗ БРАШНО! Омилениот десерт, повкусен од оригиналниот – чоколадото можете да го замените со оваа ЕВТИНА состојка (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Доколку сакате да направите реформа торта, тогаш треба да знаете дека можете да ја подготвите и без брашно. Вкусенниот десерт подготвен...
Храна и пијалаци

МЕКА ЈОГУРТ ТОРТА! Кремаста и наполнета со ЧОКОЛАДНИ трошки кои ѝ даваат ПОСЕБЕН вкус (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Ако ви се јаде нешто слатко, а не сакате да претерате, ви препорачуваме лесен колач со јогурт со чоколадни трошки. Состојки: 4 белки 4 жолчки 1...
Храна и пијалаци

ТОРТА КОЈА МОРА ДА ЈА ПРОБАТЕ! Потребни ви се само 3 јајца, а секоја домаќинка ќе знае како да ја подготви (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Наместо да купувате слатки во продавница, ве советуваме да направите вкусна торта од бело чоколадо која лесно се прави СОСТОЈКИ: 3 јајца 150...