Храна и Пијалаци рецепт

Торта со АФИОН која дефинитивно мора да ја пробате

Ако сакате семки од афион, тогаш ќе ви се допадне оваа лесна за правење торта богата со афион.

Торта со АФИОН која дефинитивно мора да ја пробате

Ако сакате семки од афион, тогаш ќе ви се допадне оваа лесна за правење торта богата со афион.

Состојки:

210 гр путер
370 гр шеќер во прав
170 гр афион
170 гр брашно
1 лажичка прашок за пециво
130 мл млеко
5 јајца
прстофат сол

Подготовка:

To top