Храна и Пијалаци рецепт

БРЗО И ЛЕСНО – ПОСНА ПЛАЗМА ТОРТА Без млеко и јајца, резултатот е фантастичен! (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Фантастично кремаста посна плазма торта која ќе ви се допадне. Брзо и лесно се прави, а крајниот резултат е подобар и од очекуваниот

БРЗО И ЛЕСНО – ПОСНА ПЛАЗМА ТОРТА Без млеко и јајца, резултатот е фантастичен! (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Фантастично кремаста посна плазма торта која ќе ви се допадне. Брзо и лесно се прави, а крајниот резултат е подобар и од очекуваниот

Состојки – долен слој:

100 гр маргарин
100 гр шеќер во прав
300 гр посни плазма бисквити
200 мл сок од портокал / бадемово или млеко од соја / минерална вода или чај

Фил:

350 мл вода
40 гр пудинг со вкус на ванила
2 лажици шеќер
100 гр шлаг
200 мл минерална вода или обична вода
50 гр маргарин
300 гр посни плазма бисквити

Горен слој / декорација:

100 гр шлаг
100-120 мл минерална вода
1-2 лажици посен еурокрем

Подготовка:

To top