Хроника Драчево

Скопјанка нападната од поранешниот сопруг, Бугаринот е уапсен

При нападот употребил и тврд предмет.

Скопјанка нападната од поранешниот сопруг, Бугаринот е уапсен

Денеска (07.05.2024) во 00:30 часот, полициски службеници од Полициската станица Драчево го лишиле од слобода Н.И.Ц.(46) од Република Бугарија, затоа што на 06.05.2024 во 21.30 часот, по претходна расправија, физички ја нападнал својата поранешна 43-годишна сопруга од Скопје.

При нападот употребил и тврд предмет.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

To top