Хроника Насилство

Ја нападнал својата сопруга, приведен охриѓанец

По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Ја нападнал својата сопруга, приведен охриѓанец

На 05.12.2023 година во 23 часот, полициски службеници од СВР Охрид го лишија од слобода М.С.(53) од Охрид.

Тој претходно, во семејниот дом физички ја нападнал неговата сопруга.

По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

To top