словенија

Пронајдени се 71 резултати на тема „словенија“
Фудбал

ФОТО: Македонец ја покрил „Северна“ на рекламните паноа низ цел Марибор по повод гостувањето на нашите фудбалери

На 24 март фудбалската репрезентација на Македонија и гостува на Словенија во рамки на квалификациите за ЕУРО 2020. Натпреварот ќе се игра...
Регион

Политички морал во Словенија: Пратеникот Дариј Крајчич поднесе оставка по објавувањето дека украл сендвич

Словенечкиот пратеник Дариј Крајчич поднесе оставка, откако беше објавено дека украл сендвич од супермаркет во Љубљана. Крајчич објасни...