рафаел надал

Пронајдени се 67 резултати на тема „рафаел надал“
Останати спортови

ФОТО: Новак пребледе- камерите случајно уловија каде Надал му ја стави раката додека се поздравуваа

После победата на Новак Ѓоковиќ во финалето на Австралија Опен, фотографите забележаа една чудна ситуација меѓу Новак и Надал. Имено,...
Познати

Тенискиот свет чекаше 14 години за да ја донесе конечната одлука- Надал по поразот од Ѓоковиќ се одлучи на голем чекор (ФОТО)

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се одлучи да ја запроси својата долгогодишна девојка со кој е во врска 14 години, со мала криза во 2014 година...