Останати спортови турнир

Зверев без многу маки го елиминираше Надал на Ролан Гарос

Првото коло на грен-слемот Ролан Гарос донесе возбудлив меч помеѓу Александер Зверев и Рафаел Надал по кој германскиот тенисер се пласираше во следното коло со убедлива победа од 3-0.

Зверев без многу маки го елиминираше Надал на Ролан Гарос

Првото коло на грен-слемот Ролан Гарос донесе возбудлив меч помеѓу Александер Зверев и Рафаел Надал по кој германскиот тенисер се пласираше во следното коло со убедлива победа од 3-0.

Зверев го доби првиот сет со 6-3, славеше во вториот сет по тај-брејк со 7-6 (7-5) и го доби третиот сет со 6-3.

To top