Останати спортови Мастерс

За прв пат од 2004 година: Ниту Ѓоковиќ ниту Надал нема да бидат во четвртфиналето во Рим

Наградниот фонд на Мастерсот во Рим изнесува 7,8 милиони евра.

За прв пат од 2004 година: Ниту Ѓоковиќ ниту Надал нема да бидат во четвртфиналето во Рим

Шесткратниот шампион на тенискиот Мастерс во Рим, Новак Ѓоковиќ, во третото коло загуби од Алехандро Табило (2:6, 3:6).

Така, за прв пат по 2004 година, во четврт-финалето на овој турнир нема да се најдат ниту Србинот, ниту Рафаел Надал кој претходно беше елиминиран.

Да потсетиме дека Надал и Ѓоковиќ 16 пати го имаат освоено Мастерсот во Рим.

Наградниот фонд на Мастерсот во Рим изнесува 7,8 милиони евра. (МИА)

To top