пари

Пронајдени се 326 резултати на тема „пари“
Вести

„Парите обезбедени од Светска банка за општините стојат и никој не ги користи, затоа што на СДСМ и ДУИ им пречи што најголемиот дел ги раководат кадри на ВМРО-ДПМНЕ“

Факт е дека парите обезбедени од Светска банка стојат и не ги користи никој, затоа што на СДСМ и ДУИ им пречи тоа што најголем дел од општините...
Вести

Парите од набавката за која е осомничен Зеќири завршиле во хрватската фирма, Русковска се чуди како тој не се консултирал со никого

Основната јавна обвинителка Вилма Русковска вечерва обелодени дека паричните средства од набавката за која Обвинителството го гони...
Економија

Македонија 30 години монетарно осамостоена: На денешен ден валутата го доби името „денар“, ова биле другите предлози

На 26 април 1992 година, пред 30 година, Република Македонија монетарно се осамостоила, а новата македонска валута го добила името „денар“. Подготовките...
Познати

Српски инфлуенсер бара пари од следбениците на Инстаграм за стан – еве колку му плаќаат: „Не престанувам да се потам“

Популарниот српски инфлуенсер Владимир Звекиќ, попознат како „Веселеен“, отворил посебна сметка и ги поканил своите следбеници да...
Занимливости

Стари обичаи кои привлекуваат пари – никогаш не позајмувајте пари на овој ден, а еве кој ден е идеален за да побарате покачување

Нашите предци почитувале одредени обичаи, а кога се во прашање парите – верувале дека тие носат финансиска стабилност и привлекуваат...