општина илинден

Пронајдени се 86 резултати на тема „општина илинден“
Скопје

Градоначалникот Александар Георгиевски изврши увид во изградбата на новото основно училиште во општина Илинден

Градоначалникот на општина Илинден, Александар Георгиевски, изврши увид во изградбата на новото општинско основно училиште во населба...
Вести Скопје

Георгиевски: Плац, Марино, Мралино и Кадино ќе добијат канализација, но Илинден заслужува и модернизација на водоводната мрежа, граѓаните заслужуваат да живеат во 21 век

Кандидатурата за градоначалник ќе ми даде шанса и прилика да направам нешто повеќе за општина Илинден, за моето родно место, за местото...
Општини

Мицкоски: Доста е од тоа да мислат дека сме кукли и статисти со кои тие управуваат, доста е од потпросечни политичари

Од вашата одлука зависи дали ќе им подарите нови 4 години на оние кои ги изневерија сите ваши очекувања, кои не исполниjа буквално ништо...
Општини

Ѓорѓиевски: Илинден ќе добие стадион, здравствен дом, детски паркови, финансиска поддршка за млади брачни парови и голема поддршка за бизнис заедницата

Александар Ѓорѓиевски, кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ за општина Илинден во својот говор вечерва на митингот во Илинден,...
Општини

Мицкоски до Заев: Јас не сум ист како Вас, ти си обичен продавач на лажни надежи на нашите македонски интереси. Не си економист, туку шиткач на нашите интереси

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашниот митинг во општина Илинден пред граѓаните, упати порака до Заев дека не...
Скопје

Георгиевски: Создаваме нова иднина- изградба на здравствен дом во Илинден, како и изградба на атмосферска и фекална канализација

Кандидатот за градоначалник на Општина Илинден од ВМРО-ДПМНЕ,Александар Георгиевски вели дека пред граѓаните настапува со програма која...
Вести

КУРИР ИНТЕРВЈУ со кандидатот Александар Георгиевски: Илинден ќе биде општина на еднаков пристап кон секој граѓанин  и со фер пристап кон бизнисот

КУРИР: Кој беше мотивот да се кандидирате за прв човек на општината? Моите корени се оттука, моето семејство со генерации наназад живее...