огнен амиџиќ

Пронајдени се 16 резултати на тема „огнен амиџиќ“
Познати

По овој совршен изглед сите полудеа: Сопругата на Амиџиќ која има македонско потекло ја тегнеше тангата среде плажа во Египет

Сопругата на српскиот водител Огнен Амиџиќ, Даниела Димитровска ги спакува куферите и заедно со водителот и синот заминаа на луксузен...
Познати

Пред манекенката со македонско потекло Амиџиќ беше во брак со неа – откако како што велат им згаснала љубовта се разведоа (ФОТО)

Даниела Димитровска веќе добро сите ја знаете, манекенката со македонско потекло која е сопруга на водителот Огнен Амиџиќ со кого го...
Познати

Долго не ја спомнува во јавноста сопругата со македонско потекло- Амиџиќ проговори искрено за бракот со манекенката: „се има рок на траење“

Познатиот водител и автор на емисијата „Амиџи шоу“ Огнен Амиџиќ во интервју за српските медиуми раскажува колку е тешко да се зачува...
Познати

Се појави пред 9 години во познатата емисија и изгледаше брутално- Богдана Родиќ ваква ни родената мајка не би ја познала (ФОТО)

Сопругата на Вељко Ражнатовиќ, Богдана иако денеска иако позната и следена од медиумите, сепак во минатото била обична и непозната девојка...
Познати

Сопругата на Огнен Амиџиќ започнува нов бизнис- убавата манекенка со македонско потекло се одлучи на чекор по кој полудеа сите жени

Топ моделот Данијела Димитровска Амиџиќ која е сопруга на познатиот српски водител Огнен Амиѓиќ наскоро отвора нов бизнис покрај модната...
Познати

Се соблече сопругата на Огнен Амиџиќ: Цела плажа се вртеше по убавата Македонка која буквално „гори“ во бикини (ФОТО)

Сопругата на познатиот водител Огнен Амиџиќ, убавата Данијела Димитровска која има македонско потекло одлучи овие жешки температури...
Познати

Како да не бидам патетична кога денеска го живеам вториот живот: Сопругата на Огнен Амиџиќ се расплака среде кафуле (ФОТО)

Манекенката Даниела Димитровска која е сопруга на познатиот српски водител Огнен Амиџиќ на денеш ден пред пет години на свет го донесе...
Познати

Огнен Амиџиќ ја праша Беквалац дали ќе се мажи по четврти пат – ова е нејзиниот одговор кој ќе ве остави во неверување (ВИДЕО)

Наташа Беквалац откако сопругот ја претепа месец по породувањето, реши да се појави во емисијата на Амиџиќ, каде си ја отвори душата...
Познати

Сопругата на Огнен Амиџиќ го прослави својот роденден, а водителот со еден детаљ покрај тортата ги згрози фановите (ФОТО)

Познатиот српски водител Огнен Амиџиќ на социјалните мрежи и го честиташе роденденот на својата сопруга Даниела Димитровска, но од...
Познати

Огнен Амиџиќ го праша сопругот на Сека каква е кога ќе се соблече гола, а неговиот одговор никој не го очекуваше (ВИДЕО)

Во вчерашната емисија „Амиџи шоу“ гости кај познатиот Огнен Амиџиќ беа српската пејачка Сека Алексиќ и нејзиниот сопруг Вељко, а водителот...