Познати Здраво момче

Огнен Амиџиќ доби син: Се породи убавата Мина, а за бебето избраа уникатно име

Како што дознава ПИНК од добро информиран извор, Мина се породила со царски рез, а породувањето поминало без проблеми.

Огнен Амиџиќ доби син: Се породи убавата Мина, а за бебето избраа уникатно име

Мина Наумовиќ, сопругата на Огнен Амиџиќ, рано утрово на 9-ти март се породи и на свет донесе здраво момче.

Гордите родители на бебето му дадоа уникатно и ретко име, решија да го крстат Перун.

Како што дознава ПИНК од добро информиран извор, Мина се породила со царски рез, а породувањето поминало без проблеми.

-Бебето тежи три килограми и 410 грама. Долга е 51 сантиметар. Мина се породи со царски рез, се помина во најдобар ред. Момчето се вика Перун, а Огнен и Мина секако се пресреќни, откри изворот.

To top