Познати Пинк

Се огласи сопругата на Амиџиќ, еве како се чувствува по породувањето

Мина сега се огласи за Пинк.рс, првпат откако стана мајка на својот син.

Се огласи сопругата на Амиџиќ, еве како се чувствува по породувањето

Водителката Мина Наумовиќ Амиџиќ, сопруга на едно од најпопуларните ТВ лица на нашите простори, Огнен Амиџиќ, се породи на 9-ти март во раните утрински часови и на свет донесе здраво момче.

Бебето гордите родители решија да го крстат Перун.

Мина е породена со царски рез, а породувањето поминало максимално лесно.

Мина сега се огласи за Пинк.рс, првпат откако стана мајка на својот син.

-Со бебето сме одлично, фала на прашањето, се помина добро. Нашето бебе доби совршена десетка, а јас се чувствувам како веќе да можам да трчам, изјави Мина за Пинк.

To top