невреме

Пронајдени се 318 резултати на тема „невреме“
Регион

ВИДЕО: Неред во Истанбул поради страшното невреме возила заробени во вода, граѓаните барале засолниште

Силно невреме го зафати вчера Истанбул и доведе до потешкотии во извршувањето на секојдневните обврски на граѓаните од турскиот град. Невремето...
Регион

Грција ќе ги отвори границите, но овие омилени острови на Македонците речиси и да не постојат- ураганот ги збриша од мапата на земјата (ВИДЕО)

Две лица загинаа, а едно е исчезнато во невремето што предизвика поплави во централна Грција. Ураганот ги опустоши островите во Јонското...