невреме

Пронајдени се 392 резултати на тема „невреме“
Вести

„МЕГИ“ ГИ ОПУСТОШИ ФИЛИПИНИ, ИМА И МРТВИ: Одрони и поплави на истокот и југот на островската земја, ова е ПОЛОШО ОД ВОЈНА! (ВИДЕО)

Најмалку 25 лица загинаа во свлечишта и поплави предизвикани од тропската бура Меги, што ги погоди источниот и јужниот брег на Филипините,...
Општини

НЕВРЕМЕ СО ГРАД ГО ЗАФАТИ СТРУМИЧКО НОВО СЕЛО: Невообичаен за овој период од годината, најмногу штета има на автомобилите

Невреме проследено со град, силен ветер и грмотевици го зафати струмичко Ново Село вечерва околу 18:00 часот. Како што велат очевидци,...
Регион

СТРАШНО НЕВРЕМЕ ВО ИСТАНБУЛ, ИМА И МРТВИ: Ветерот преврте камиони, ќерамида падна врз жена и дете (ФОТО+ВИДЕО)

Најмалку четири лица загинаа, а девет се повредени во силното невреме што денеска го зафати Истанбул и некои други градови во Турција. Невремето...