Македонија УХМР

ПОДГОТВЕТЕСЕ ЗА НЕВРЕМЕ, НИ ДОАЃА ВЛАЖЕН БРАН: Утре и задутре пообилни врнежи со локално невреме и силен ветер

Под влијание на циклонска активност утре попладне, во текот на ноќта и во вторник времето ќе биде променливо облачно, на повеќе места нестабилно со врнежи од дожд. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилен и пороен дожд, над 20 литри на метар квадратен, проследени со силен ветер, над 70 километри на час и појава на грмежи.

ПОДГОТВЕТЕСЕ ЗА НЕВРЕМЕ, НИ ДОАЃА ВЛАЖЕН БРАН: Утре и задутре пообилни врнежи со локално невреме и силен ветер

Во Скопје утре попладне, во текот на ноќта и во вторник ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд.

Во делови од котлината врнежите повремено ќе бидат поројни, проследени со засилен ветер и појава на грмежи.

Во деновите потоа ќе се задржи променливо облачно време со повремен локален дожд со слаб интензитет.

Најнови вести од Македонија

To top