мексико

Пронајдени се 89 резултати на тема „мексико“
Вести

Чуден феномен во Мексико на кој жителите не можат да си поверуваат- во нанос од бура замрзна целиот град среде лето (ФОТО)

Шест предградија на мексиканскиот град Гвадалахара се прекриени со дебел слој на мраз откако градот го погоди силна бура со град. На...
Вести

Претседателот на Мексико се пресели во својот кабинет, претседателската вила ја претвори во музеј и секој ден во 7 наутро одржува прес-конференција

Претседателот на Мексико Андрес Мануел Лопес Обрадор, кој одби да живее во луксузната официјална резиденција, изјави денеска дека планира...
Вести

ЌЕ ВЕ ОБЛЕАТ СОЛЗИ: Татко и ќерка прегрнати се удавија во река- не успеале да го сонуваат американскиот сон (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО)

Светот е шокиран од фотографиите објавени во светот денес на безживотните тела на таткото и ќерката кои гушнати лежат на брегот на реката...