Хроника мвр билтен

Малолетник истепан во Гази Баба

На 15.05.2024 во 22.45 часот во СВР Скопје, С.Ј. од Скопје пријавила дека околу 21.15 часот на подрачјето на Гази Баба, нејзиниот малолетен внук бил физички нападнат од три лица, кои претходно му побарале пари.

Малолетник истепан во Гази Баба

На 15.05.2024 во 22.45 часот во СВР Скопје, С.Ј. од Скопје пријавила дека околу 21.15 часот на подрачјето на Гази Баба, нејзиниот малолетен внук бил физички нападнат од три лица, кои претходно му побарале пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top