Хроника СВР Скопје

Малолетник нападнат во автобус на ЈСП

Таа пријавила дека по претходно меѓусебно недоразбирање, нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од И.Е. од истото село.

Малолетник нападнат во автобус на ЈСП

На 20.05.2024 во 09:00 часот во СВР Скопје, С.С.(52) од с.Катланово, скопско, пријавила дека во автобус, на подрачјето на Петровец, било нападнато дете.

Таа пријавила дека по претходно меѓусебно недоразбирање, нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од И.Е. од истото село.

To top