луис хамилтон

Пронајдени се 116 резултати на тема „луис хамилтон“
Останати спортови

Хамилтон емотивно за победата на Големата награда на Бразил: Тоа беше еден од најдобрите викенди во целата моја кариера

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, проговори за емоциите кои ги доживеа по победата на Големата награда на Бразил. – Тоа беше тежок...
Останати спортови

Хамилтон победи на квалификациите за ГН на Турција, пол-позицијата за Ботас Опсервер: Хамилтон победи на квалификациите за ГН на Турција, пол-позицијата за Ботас

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон беше најбрз на денешните квалификациите за Формула 1 трката во Истанбул. Британецот постави нов рекорд...
Останати спортови

Вториот тренинг на Големата награда на Холандија прекинат поради проблеми со моторот на Хамилтон

Вториот слободен тренинг на Големата награда на Холандија беше прекинат поради проблеми со моторот во болидот на возачот на Мерцедес,...