кисела вода

Пронајдени се 89 резултати на тема „кисела вода“
Скопје

По невремето Усје плива во вода- жителите револтирани од градоначалникот Темелковски кој ги излажал за атмосферска канализација (ФОТО)

По краткото невреме кое го зафатија делови од Скопје револтирани граѓани ни испратија фотографии од населеното место Усје во Кисела...
Вести

Жителите на Кисела Вода денеска го собираа отпадот што го газат секој ден и го истурија пред влезот на Министерството за здравство

Жителите на Кисела Вода денеска го собираа отпадот што го газат секој ден и го истурија пред влезот на Министерството за здравство. -Досега...
Вести

Дождот направи хаос во Кисела Вода- поплавени домови, надвозниците полни- градоначалникот не реагира на повиците на жителите

Дождот кој кратко врнеше во Скопје, но беше пороен направи проблеми. Невремето особено на своја кожа го почувствуваа жителите на Кисела...
Скопје

Трет ден жители на Кисела Вода протестираат пред Центарот за зависници – Темелковски заборави што вети пред изборите

Жителите на Кисела Вода трет ден по ред одржуваат протест пред Центарот за зависници со што го изразуваат револтот кон министерот за...
Вести

Жителите на Кисела Вода кои живеат во близина на Центарот за зависници утре повторно на протест- решение мора да има

По повод протестите на месното население кои живеат во непосредна близина на Центарот за зависници во Кисела Вода, а кои деновиве повторно...
Хроника

КУРИР со детали по пожарот во станот во Кисела Вода- станарите се уште немаат пристап до своите домови, увидот е во тек

КУРИР утрово дознава дека треба да започне увидот во станот кој вчера беше пеплосан во пожар. Вчера во текот на денот целиот влез беше...