Хроника Кисела Вода

Трагедија: Маж пронајден починат, позната е причината за смртта

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а увид извршила екипа од СВР Скопје.

Трагедија: Маж пронајден починат, позната е причината за смртта

На 22.05.2024 во 19:40 часот во Полициската станица Кисела Вода било пријавено дека во домот на подрачјето на Кисела Вода бил пронајден починат М.Т.(65) од Скопје.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а увид извршила екипа од СВР Скопје.

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција, при што е утврдено дека причина за смртта бил струен удар.

To top