кисела вода

Пронајдени се 112 резултати на тема „кисела вода“
Вести

СКАНДАЛ: Родителите обвинуваат за три нови случаи на МРСА во кланот Кокиче во Кисела Вода, МТСП молчи, од градинката спуштаат слушалка

Бактеријата МРСА се шири помеѓу дечињата во клонот Кокиче од градинката Весели цветови, а покрај четирите случаи загрижени родители...
Хроника

Драма во Кисела Вода: Му го запалил џипот на газдата, а потоа и него го полеал со бензин бидејќи не му давал плата

Поранешен вработен во скопска фирма од Кисела Вода вчера му го запалил џипот, а потоа со бензин го полеал и газдата. Џипот бил паркиран...
Скопје

По невремето Усје плива во вода- жителите револтирани од градоначалникот Темелковски кој ги излажал за атмосферска канализација (ФОТО)

По краткото невреме кое го зафатија делови од Скопје револтирани граѓани ни испратија фотографии од населеното место Усје во Кисела...
Вести

Жителите на Кисела Вода денеска го собираа отпадот што го газат секој ден и го истурија пред влезот на Министерството за здравство

Жителите на Кисела Вода денеска го собираа отпадот што го газат секој ден и го истурија пред влезот на Министерството за здравство. -Досега...
Вести

Дождот направи хаос во Кисела Вода- поплавени домови, надвозниците полни- градоначалникот не реагира на повиците на жителите

Дождот кој кратко врнеше во Скопје, но беше пороен направи проблеми. Невремето особено на своја кожа го почувствуваа жителите на Кисела...
Скопје

Трет ден жители на Кисела Вода протестираат пред Центарот за зависници – Темелковски заборави што вети пред изборите

Жителите на Кисела Вода трет ден по ред одржуваат протест пред Центарот за зависници со што го изразуваат револтот кон министерот за...
Вести

Жителите на Кисела Вода кои живеат во близина на Центарот за зависници утре повторно на протест- решение мора да има

По повод протестите на месното население кои живеат во непосредна близина на Центарот за зависници во Кисела Вода, а кои деновиве повторно...