измама

Пронајдени се 50 резултати на тема „измама“
Хроника

Не наседнувајте: И се јавиле да и кажат дека ќерка и згазила дете, а за да ја „спасат“ мора да им даде пари- истото и го сторила!

На 16.05.2020 во 18.00 во СВР Куманово, Д.Р.(70) од Куманово пријавила дека била измамена од едно лице за сума од 1.050 евра. Според пријавеното, околу...
Хроника

МАЈКИ, ВНИМАВАЈТЕ: Скопјанка жртва на ужасна измама, ја излажале дека нејзината ќерка згазила дете, па им дала 10.000 евра

На 29.01.2020 во 13.30 часот во СВР Скопје, П.Е.(43) од Скопје пријавила дека била измамена од едно лице за сума од 10.000 евра. Според пријавеното,...
Занимливости

Купиле „Ајфон“ за својата ќерка, а кога ја отвориле кутијата им се слошило: Продавачката панично бегала, тие стоеле во шок (ВИДЕО)

Купувањето преку апликации и онлајн-сервиси може да биде ризично ако не го проверите добро продавачот. На пример, може да ви се случи...
Вести

Измамничка без срце: Лажела дека има рак, граѓаните донирале, а таа со парите си направила луксузна свадба

Британката Карла Луис Еванс успеала да ги излаже хуманите луѓе со приказна преку социјалните мрежи дека има рак за да собере 15.000 фунти. 29-годишната...
Хроника

Измама на векот: Штипјанка запознала лице на Фејсбук, се претставил дека е војник од САД повреден во Авганистан- еве ги деталите

Во СВР Штип вчера во 15:30 часот 54-годишна жена од Штип пријавила дека била измамена од лице кое го запознала на социјалната мреж Фејсбук...