измама

Пронајдени се 41 резултати на тема „измама“
Занимливости

Купиле „Ајфон“ за својата ќерка, а кога ја отвориле кутијата им се слошило: Продавачката панично бегала, тие стоеле во шок (ВИДЕО)

Купувањето преку апликации и онлајн-сервиси може да биде ризично ако не го проверите добро продавачот. На пример, може да ви се случи...
Вести

Измамничка без срце: Лажела дека има рак, граѓаните донирале, а таа со парите си направила луксузна свадба

Британката Карла Луис Еванс успеала да ги излаже хуманите луѓе со приказна преку социјалните мрежи дека има рак за да собере 15.000 фунти. 29-годишната...
Хроника

Измама на векот: Штипјанка запознала лице на Фејсбук, се претставил дека е војник од САД повреден во Авганистан- еве ги деталите

Во СВР Штип вчера во 15:30 часот 54-годишна жена од Штип пријавила дека била измамена од лице кое го запознала на социјалната мреж Фејсбук...
Занимливости

Направи вистинска сцена за да земе пари од осигурувањето: Го нарекоа најглупавиот измамник и сите му се смеат (ВИДЕО)

57-годишниот Александер Голдински од Њу Џерси одлучил да исценира пад во кантината за да добие пари од осигурувањето. Тој истурил коцки...