Хроника

ФИРМА ОД ШТИП ГО ИЗМАМИЛА ЗА 9.900 ДЕНАРИ: Нарачал производ преку социјална мрежа, па го вратил за замена – случајот заврши во МВР

ФИРМА ОД ШТИП ГО ИЗМАМИЛА ЗА 9.900 ДЕНАРИ: Нарачал производ преку социјална мрежа, па го вратил за замена – случајот заврши во МВР

На 09.07.2024 во 12.10 часот во СВР Тетово, 53-годишен тетовец пријавил дека бил измамен со 9.900 денари од правен субјект со седиште во Штип.

-Тој со одговорните контактирал преку социјална мрежа и преку мобилен телефон и од нив нарачал производ, кој откако му бил доставен забележал дека не соодветствува со нарачаниот. Според пријавеното, тој го вратил производот со цел да му го заменат, но ниту го добил тоа што го барал, ниту успеал да воспостави повторна комуникација со одговорните, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top