Италија

Пронајдени се 562 резултати на тема „Италија“
Вести

Кинеска ракета се движи кон Земјата: На Италијанците им советуваа вечерва да останат дома, делови може да паднат токму таму

Италијанската цивилна заштита ги предупреди жителите на јужните региони Умбрија, Лацио, Абруцо, Молизе, Кампанија, Базиликата, Апулија,...
Фудбал

Италијанската влада пресече и донесе голема одлука – фановите на Европското првенство ова мора да го прочитаат веднаш!

Италијанската Влада дозволи присуство на гледачи на натпреварите на претстојното Европско фудбалско првенство кои ќе се играат на...