евакуација

Пронајдени се 41 резултати на тема „евакуација“
Вести

Застрашувачко: Девојка виси од прозорец на 8-ми кат, пламен ја голта зградата, а минувачите немо набљудуваат (ВИДЕО)

Застрашувачка сцена е снимена во кинескиот град Далиан, кога избил пожар во една станбена зграда. Имено, една жена, која била заробена,...