експлозија

Пронајдени се 148 резултати на тема „експлозија“
Вести

Четворица од седумте пациенти по трагедијата во Романовце се во животна опасност- меѓу повредените бремена жена и уште едно дете!

Министерството за здравство преку соопштение до јавноста информира дека во текот на денешниот ден во Клиничкиот центар во Скопје примени...
Вести

ДВАЈЦА ВО ЖИВОТНО ЗАГРОЗУВАЧКА СОСТОЈБА: По трагедијата во Романовце дел од повредените на КАРИЛ, дел на пластична хирургија

Како последица од експлозија на плинска боца во кумановско Романовце четворица повредени на возраст од 30 до 54 години завршија на скопските...
Регион

Се разнел себе си и љубовницата во автомобилот- ова е полицаецот кој зад себе остави сопруга и две деца, а го потресе регионот (ФОТО)

Павле Р (31) од Стара Пазова за кој полицијата се сомнева дека денеска се разнел во автомобилот во кој бил со љубовницата е припадник на...