Свет во турскиот град Текирдаг

Експлозија во зграда во Турција: Едно лице потешко повредено

Од силината на експлозијата оштетени се ѕидовите во станот, а искршени се прозорците.

Експлозија во зграда во Турција: Едно лице потешко повредено

Едно лице е тешко повредено во експлозија во станбена зграда во турскиот град Текирдаг, северозападна Турција.

Засега не е познато што ја предизвикало експлозијата во станот на последниот кат од петкатницата, а како што неофицијално дознава телевизијата ТРТ најверојатно експлодирала плинска боца.

Од силината на експлозијата оштетени се ѕидовите во станот, а искршени се прозорците.

To top