Свет Чахармахал и Бахтијара

Експлозија на гасовод во Иран, нема информации за жртви

На местото на инцидентот се наоѓаат противпожарни и спасувачки екипи.

Експлозија на гасовод во Иран, нема информации за жртви

Во градот Борујен во иранската провинција Чахармахал и Бахтијара рано утринава се случи експлозија на гасовод, по што избувна пожар, соопшти регионалниот гувернер.

-Засега нема информации за жртви, а на местото на инцидентот се наоѓаат противпожарни и спасувачки екипи, јавија локалните медиуми.  (МИА)

To top