ѕвездите на гранд

Пронајдени се 60 резултати на тема „ѕвездите на гранд“
Познати

Никој не добил повеќе комплименти од Карлеуша: Мартинијан со одличен настап, Јелена со порака до Македонија (ВИДЕО)

На талентираното момче кое ја претставува Македонија на „Ѕвездите на Гранд“ се чини дека на патот кон успехот ништо не може да го запре. Така...
Познати

Соочија Македонци: Двајцата имаа одлични настапи, па продукцијата се уплаши да не загуби еден и направи неочекуван потег

Бидејќи се ближи крајот на оваа сезона од регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, кругот од најдобрите се стеснува. Овој пат...
Познати

Се врати старата Јелена: Ги стисна градите во безобразен фустан и се појави со долга розова коса на снимањето на „Ѕвездите на гранд“ (ФОТО)

Јелена Карлеуша вчера пристигна на снимањето на „Ѕвездите на гранд“ околу 15:15 часот во сексапилно отворен фустан кој максимално и...
Познати

Не се нејзините ќерки: Само тие можат да ја вратат во „живот“ Карлеуша- пејачката без грам шминка ужива во ова друштво (ФОТО)

Јелена Карлеуша без грам шминка се појави во студиото на Гранд за да им помогне на кандидатите од својот тим за да се подготват што подобро...
Познати

Сите се прашуваат од каде пари да купи ваков луксузен стан- пејачката позираше со длабоко деколте, но сите гледаа во еден друг детаљ

Веста дека пејачката и членот на жирито на „Ѕвездите на гранд“ Вики Миљковиќ се подновила со луксузен стан одекна со брзина на светлината...
Познати

Членот на жирито на „Ѕвездите на гранд“ го напушти снимањето во солзи: Колегите ги послушаа молбите на Вики па го откажаа снимањето

Членот на жирито на „Ѕвездите на гранд“ Вики Миљковиќ често е на мета на напади од страна на останатите членови на жирито, а овој пат...
Познати

Со пеењето ја освои публиката, а со изгледот ја освои Карлеуша која го нарече “секси“: Мартинијан оди понатаму!

Мартинијан Кириловски помина понатаму, во следниот круг на „Ѕвездите на Гранд“. Тој ги испеа песните „Цесарица“ од Оливер Драгојевиќ...
Познати

Карлеуша и се врати на работата по смртта на мајка си: Повеќе не носи црно, а косата ја скрати уште повеќе и драстично ослабе (ФОТО)

Српската пејачка Јелена Карлеуша прв пат се појави на снимањето на емисијата „Ѕвездите на гранд“ по смртта на нејзината мајка Дивна. Поп...
ТВ и Филм

Жесток удар до Карлеуша: Пејачката ја навреди неговата сопруга на „Ѕвездите на Гранд“, па тој соодветно возврати (ФОТО)

Кандидатката Мира Медан, чија менторка е Ана Бекута, излезе во полн елан на сцената да покаже што научила. Во негативните коментари како...