ѕвездите на гранд

Пронајдени се 138 резултати на тема „ѕвездите на гранд“
Музика

Се откажа од алкохолот и ја освои публиката со емоции: На Македонец “пред нос“ му избега победата во Ѕвездите на Гранд

Вечеравечер се одржа големото финале на музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“, а победата по тензично гласање ја однесе Нермин...
Познати

Бремената сопруга се прости од убиениот учесник во „Ѕвездите на гранд“: Не ти дадоа да го запознаеш синот кој цел живот го сонуваше

Убиецот на учесникот на „Ѕвездите на Гранд“, Енвер Мики Колашинац(43) од Нови Пазар, кој е ликвидиран во четвртокот попладне во Холандија,...
Познати

Пејачката од „Ѕвездите на гранд“ му роди дете на 15 години постариот колега – древното име бебето има силна симболика за нив (ФОТО)

Пејачката од „Ѕвездите на гранд“ Тамара Селимовиќ и нејзиниот колега Емир Хабибовиќ станаа родители. Пејачката се породи рано утрово...
Познати

Жирито занеми: Внесе оружје на снимањето на „Ѕвездите на гранд“, кандидатот среде настап им ја заледи крвта на сите (ФОТО)

Стајлинзите на некои од учесниците во „Ѕвездите на гранд“ ги шокира понекогаш не само жирито, туку и гледачите пред малите екрани. Додека...
Музика

Во „Ѕвездите на Гранд“ не смеат да се пеат нивните песни! Член на жирито отворено откри и кој бара 1000 евра од песна

Познато е дека во „Ѕвездите на Гранд“ за време на натпреварот се слушаат песни на различни изведувачи, некои од нив дури и изведени...
Музика

Ги освои сите шест гласа од жирито: Младиот штипјанец растури во „Ѕвездите на Гранд“, а Поповиќ донесе неочекувана одлука (ВИДЕО)

Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и Горан Тонев (21) од Штип. Горан настапуваше во дуел со Харис Хрнчиќ. Македонецот...
Музика

Струмичанката Сања Димова со одличен настап во „Ѕвездите на Гранд“, Цеца инсистира да ја вратат назад во натпреварувањето?! (ВИДЕО)

Во последното издание на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше и нашата претставничка, убавата Сања Димова од Струмица, а...
Познати

Пејачката од „Ѕвездите на гранд“ бремена од 15 години постариот колега – сега го открија и полот на бебето, додека фановите се уште се во неверување (ФОТО)

Пејачката на „Ѕвездите на гранд“ Тамара Селимовиќ која е во врска со колегата Емир Хабибовиќ кој е 15 години постар од неа го чекаат...
Познати

Кандидатката не знаеше каде да гледа: Саша Поповиќ се струполи на земја, Цеца и Шерифовиќ веднаш притрчаа и го покрија директорот на Гранд

Членовите на жирито на „Ѕвездите на гранд“ од секогаш правеле добра забава во текот додека ги коментираат кандидатите, а овој пат Саша...
Познати

Почина таткото на македонскиот учесник во „Ѕвездите на Гранд“: „Не се договоривме вака татичко мој“ (ФОТО)

Почина таткото на македонскиот учесник во „Ѕвездите на Гранд“, Дарко Даринос. Дарко на својот „Фејсбук“ се огласи со емотивна порака...
ТВ и Филм

Поповиќ има идеја: Која е пејачката која ќе ја замени Ана Бекута во „Ѕвездите на Гранд“, а е скарана со Цеца?

Проблеми во „Ѕвездите на Гранд“ откако Ана Бекута објави дека се повлекува од јавноста по смртта на нејзиниот парнер Милутин Мркоњиќ. Бекута...
Познати

„ВЕШТЕРКО, ПРЕКИНИ“ Женска пресметка во „Ѕвездите на Гранд“! Цеца ја бранеше Вики, па жестоко „удри“ по Ана и Марија

Светлана Ражнатовиќ ја искара Марија Шерифовиќ, а потоа дојде до конфликт меѓу Виолета Миљковиќ и Ана Бекута во синоќешната „Ѕвездите...
Познати

Цеца не се појави на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ – веднаш и најдоа замена: Оваа пејачка дојде на нејзино место (ФОТО)

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска не се појави на снимањето на новата емисија на натпреварувањето „Ѕвездите на Гранд“. Наместо...