дуи

Пронајдени се 335 резултати на тема „дуи“
Вести

Скандал на прославата на ДУИ за Рамковниот договор: Водителката исвиркана кога проговори на македонски јазик (ВИДЕО)

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Во време на криза ДУИ и СДСМ ќе потрошат 70 илјади евра за партиска прослава на рамковен договор, а Тетово нема вода за пиење

Власта на СДСМ и ДУИ е изгубена во просторот и одлепена од реалноста. За еднодневна прослава по повод Рамковниот договор ќе потроши...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Успехот во економијата на оваа криминална власт предводена од СДСМ и ДУИ е четвртото место за Македонија на ранг листа за мерење во Европа со 16% инфлација

Катастрофата во справувањето со економската криза на неспособната власт на СДСМ ја плаќаат граѓаните. За месец јули измерената инфлација...
Вести

Анкета ИПСОС: ВМРО-ДПМНЕ со двојна предност над СДСМ, огромното мнозинство против францускиот предлог, Ковачевски со непролазна единица како премиер

Агенцијата ИПСОС за потребите на ВМРО-ДПМНЕ спроведе теренска анкета на јавното мислење на 1.014 испитаници за периодот од 01 до 18 јули...
Вести

Мицевски: СДСМ и ДУИ сакаат преку Законот за продолжување на рокот за пензионирање на судиите да го штитат сопствениот криминал

Денес се случува нов преседан во собранието и нов скандал на власта. За прв пат во историјата на Парламентот се закажува нова седница...
Вести

„Власта СДСМ/ДУИ спроведуваат насилство врз пратеници за да дефокусираат од тајните преговори во Софија со Бугарија“

Насилие, физичка пресметка, недоличен речник е вистинската слика за криминалната власт на СДСМ И ДУИ. На лудилото на власта и нема крај....
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и ДУИ се извор на кризи, за да може да се богатат нивните функционери, граѓаните тонат во сиромаштија и едвај преживуваат

За да може да се богатат функционерите на СДСМ и ДУИ, македонските граѓани осиромашуваат и имаат се поголеми трошоци за живот. Граѓаните...
Вести

АХМЕТИ: Црвените линии за ДУИ се Охридскиот договор, Преспанскиот договор и Договорот со Бугарија – BРАЌАЊЕ НАЗАД НЕМА!

Демократската Унија за Интеграција денес во Скопје ја одбележа 20-годишнината од формирањето како политички субјект. Во својот говор...
Вести

Мицкоски со порака за роденденот на ДУИ: Не е време за прослави, со кое дело покажаа дека се вградиле во државата овие 20 години

Тешко време е, беспарица не е време за славење, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговорајќи на новинарско прашање...