дубаи

Пронајдени се 59 резултати на тема „дубаи“
Вести

Николоски: Надлежните институции да го испитат потеклото на пари со кои се купени имоти во Дубаи од страна на роднини и бизнисмени блиски до владата на СДСМ

Па да, тоа беше активност на една голема истражувачка мрежа на новинари од целиот свет коишто дојдоа до податоците што богатите луѓе...
Познати

Се пофали дека тоа и е новото бебе – овој моден детаљ Карлеуша го купи од најскапата продавница во Дубаи, вреди цело богатство (ФОТО)

Српската ѕвезда Јелена Карлеуша овие денови е во Дубаи заедно со двете ќерки каде имаше свој настап неодамна. Таа по настапот наместо...
Вести

Владетелот на Дубаи на својата поранешна сопруга треба да и плати оштета за развод од над половина милијарда фунти

Владетелот на Дубаи, шеикот Мохамед бин Рашид ал-Мактoум е осуден да и плати на својата поранешна сопруга принцезата Хаја и нивните две...
Познати

Додека Карлеуша е на шопинг во Дубаи, изразот на лицата на нејзините ќерки е апсолутен хит: „Девојки, досадно?“ (ФОТО)

Поп-sвездата Јелена Карлеуша (42) со своите ќерки Атина (12) и Ника Тошиќ (11), беше на шопинг, а додека нивната мајка купува партали, сите коментираат...