Кошарка

Александар Ѓорѓевиќ се седне на клупата на Дубаи

Александар Ѓорѓевиќ се седне на клупата на Дубаи

Александар Ѓорѓевиќ ќе биде нов тренер на Дубаи, пренесуваат српските медиуми . Постигнат е договор кој ќе биде потпишан на една година со опција за продолжување.

Се уште официјалниот селектор на кинеската кошаркарска репрезентација наскоро треба да биде промовиран во тренер на новоформираниот клуб кој следната сезона ќе се натпреварува во АБА лигата.

Александар Ѓорѓевиќ освои три сребрени медали како селектор на Србија, на ЕП и СП и на Олимписките игри, а како селектор ја водеше и Кина.

To top