Данил Медведев

Пронајдени се 35 резултати на тема „Данил Медведев“
Останати спортови

НОВАК ЃОКОВИЌ НЕ МОЖЕ ДА ПОВЕРУВА: Данил Медведев излезе и го предаде мечот, целиот свет остана во шок (ФОТО+ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ и Данил Медведев се сретнаа во полуфиналето на АТП турнирот во Астана, а по завршувањето на вториот дел и нерешените 1:1...
Останати спортови

Медведев по триумфот над Циципас: Подготвен сум за дуелот против Надал, се надевам дека мечот ќе го гледа и Ѓоковиќ

Рускиот тенисер и втор на АТП листата, Данил Медведев во полуфиналето на Австралија опен го совлада гркот, Стефанос Циципас и се пласираше...