Останати спортови

Синер го победи Медведев и ќе игра за титулата во Торино

Синер го победи Медведев и ќе игра за титулата во Торино

Италијанскиот тенисер, Јаник Синер е првиот патник во финалето на АТП завршниот турнир што се игра во Торино.

Во денешното полуфинале Синер успеа да го надигра Данил Медведев со 2-1 во сетови и за првпат во кариерата да обезбеди место во завршниот меч на оваа сцена.

Скоро два ипол часа Јаник и Данил се намудруваа во Торино, Италијанецот беше подобар во првиот сет со 6-3, а во вториот Русинот беше за нијанса поквалитетен и со 7-4 во тај-брекот се извори за нова, завршна рунда.

To top