Данела Арсовска

Пронајдени се 552 резултати на тема „Данела Арсовска“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Коалицијата Тачела е виновна за блокадата на превозниците, спремаат ли пат за бугарска фирма да го земе превозот?

Коалицијата Тачела составена од Ковачевски и Арсовска е виновна за блокадата на превозниците, спремаат ли пат за бугарска фирма да...
Вести

„Макекспрес превоз“ не знае до кога ќе траат протестите, дали ќе се прошират на други улици и во кој формат ќе се протестира: Приватните превозници бараат средба со Арсовска!

Од „Макекспрес превоз“ велат дека не се организатори на протестите и не знаат до кога ќе траат протестите, дали ќе се прошират на други...
Вести

Стоилковски: Дали се пристигнати автобусите за договорениот превозник од Бугарија на којшто Арсовска и Ковачевски сакаат да го дадат приватниот транспорт во Скопје?

Ниту по 48 часа нема одговор од градоначалникот на Град Скопје, Данела Арсовска на поставените прашања. Ниту пак има одговор на хаосот....
Вести

„Ковачевски и Арсовска го блокираа Скопје освен за провизии за набавка на нафта, и поради бугарски автобуси кои треба да ги заменат приватните превозници“

Скопје е блокирано заради матните тендери на Арсовска, плод на коалицијата со Ковачевски. Таков тендер е набавката на гориво за потребите...
Скопје

Конечно се јави: Наместо решение, Данела Арсовска уште повеќе го навлекува гневот кај приватните превозници и граѓаните

По блокадирте на сообраќајниците во Скопје од приватните превозници, кои си ги бараат парите, денеска се огласија од Град Скопје. Тие...
Вести

„Ефектот од средбите Арсовска- Ковачевски: Блокиран град, банкротирано ЈСП и сомнеж за провизии во џебот на скопски сметководител“

Ефектот од средбите Арсовска – Ковачевски е блокиран град, банкротирано ЈСП и сомнеж за провизии кои завршуваат во приватни џебови,...
Вести

АРСОВСКА ЈА ЧУВААТ СПЕЦИЈАЛЦИТЕ НА МВР – градоначалничката „се плаши“ да излезе и да се сретне со приватните превозници, но и со новинарите! (ФОТО)

Откако денеска беше најавен протест на приватните превозници градот Скопје буквално опколено со полициски службеници. Градоначалничката...
Вести

„Дали Арсовска и Ковачевски наместо пари за превозниците на средбата договарале провизија од набавката на нафта за ЈСП која ја доби фирма на пратеник од власта?“

Тендерот од 27 милиони евра за набавка на нафта за потребите на ЈСП, потпишан од директорот на тоа претпријатие кадар на СДС Александар...
Вести

ВО ПОНЕДЕЛНИК СКОПЈЕ ДЕФИНИТИВНО ПАРАЛИЗИРАНО – Арсовска нема слух за проблемот на приватните превозници, нема шанси да седне на иста маса со нив!

Арсовска дефинитвно нема слух за приватните превозници. Ниту вчерашните блокади ниту најавените за од понеделник не ја предомислија...
Вести

Стоилковски: Како што можеа да се договорат за тендери, ги повикуваме Ковачевски и Арсовска да се договорат и со превозниците и да престане хаосот во градот

Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ денеска одговарајќи на новинарско прашање рече дека хаосот во градот е резултат на коалицијата...
Скопје

Славески до Ковачевски: Можам само да ви ја честитам полутајната и неформална коалиција во градот Скопје со Арсовска

Очигледно премиерот на државата, покрај растечката инфлација, проблемите во економијата, блокадите во градот, истоштените институции,...