Данела Арсовска

Пронајдени се 277 резултати на тема „Данела Арсовска“
Вести

Регионалните медиуми непрестанато пишуваат за Арсовска – жената која преживеа „бугарска афера“ и го доведе Заев до оставка! (ФОТО)

Главна вест во сите денешни срски медиуми се резултатите од локалните избори, а најмногу оставката на премиерот Зоран Заев, со тоа и...
Скопје

Арсовска по огромната победа: Заедно да побараме одговорност за она што не е сработено и заедно Скопје да го трансформираме во модерен европски град

Ви благодарам што ги поддржавте проектите што ги истакнав во оваа кампања, што одбравте да верувате на човечноста, што сте против црните...
Вести

Кандидатите за градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ како и независната кандидатка Данела Арсовска добија силна поддршка од советот на YEPP (ФОТО+ВИДЕО)

На советот на YEPP, којшто се одржуваше од 21 до 24 октомври, имав можност да им го образложам делот од програмата што се однесува на младинската...
Скопје

Арсовска на пазарџиите од Бит Пазар: Ќе се избориме против нелојалната конкуренција и ќе овозможиме полесен пристап до пазарите

Независната кандидатка за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска одржа средба со претставници од Комората на трговци...
Вести

Арсовска: Со вашиот глас за мене ќе кажете НЕ на понижувањата, досегашните лаги, неисполнетите ветувања- време е граѓаните да почувствуваат дека живеат во среден град

Оваа недела вашиот глас одлучува за иднината на Скопје. Одлуката сега е ваша дали нашиот град ќе продолжи да стагнира или ќе се движиме...