Бобан Стефковски

Пронајдени се 209 резултати на тема „Бобан Стефковски“
Скопје

Стефковски: Работиме посветено во секоја областа од на општественото живеење се со цел да ги подобриме условите на граѓаните

Градоначалникот на Гази Баба, Бобан Стефковски во своето гостување на македонската телевизија говореше дека тој како градоначалник...
Скопје

Голем музички настан во Гази Баба по повод Денот на независноста на Македонија – еве кој ќе настапува за граѓаните

Општина Гази Баба по повод 8-ми Септември, Денот на независноста на Македонија организира голем музички настан. Настанот ќе се оддржи...
Скопје

Стефковски ексклузивно за Курир: Гази Баба организира голем настан за прослава на независноста на Македонија

Ексклузивно, во разговор за Курир градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски открива дека општината организира голем музички...