Австралија

Пронајдени се 70 резултати на тема „Австралија“
Занимливости

Австралија ја бара оваа девојка која извршува грозен чин среде улица- видеото стана вирално, а таа се срами да се појави на улица!

Цела Австралија ја бара оваа девојка која секое утро додека џогира извршува нужда помеѓу две возила, пренесуваат австралиските медиуми. Видеото...
Познати

Oваа позната пејачка остави се во Македонија, ги избриша спотовите со жешки сцени и тајно се омажи за богат нашинец во Австралија

Некогаш контоверзната поп-пејачка Маја Вукичевиќ остави буквално се’ во Македонија и тајно се омажи во Австралија. Според изворите...
Занимливости

Македонците од Австралија ги пречекаа Грците со „Бисер балкански”: Македонската екипа ја порази грчката „Оаклеј” (ВИДЕО)

Македонците од дијаспората не заборавија од каде доаѓаат, од каде им коренот па така македонската екипа Алтона Вардар и приреди ,,топол”...