Хроника

Австралиец уапсен во Охрид – извршил тешка кражба во угостителски објект

Австралиец уапсен во Охрид – извршил тешка кражба во угостителски објект

На 24.05.2024 година во 06.35 часот, на кеј „Македонија“ во Охрид, лишен од слобода е К.Р.Х. (34) од Австралија кој се сомничи, дека е сторител на кривично дело „Тешка кражба“ извршена во угостителски објект во Охрид.

Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

To top