Австралија

Пронајдени се 238 резултати на тема „Австралија“
Познати

Ова не и успеа ниту на Цеца, ниту на Брена: Еве на која насловна страница заврши Карлеуша по примањето на вакцината (ФОТО)

Фотографијата од вакцинацијата на пејачката Јелена Карлеуша заврши дури и на насловната страница на австрискиот весник „Heute“. Имено...
Вести

ХИТ ВИДЕО: Австралиската полиција наместо да прекине македонска свадба, се фати на оро – од звукот на тапанот ќе се наежите

Австралиски полицајци наместо да прекинат македонска свадба во Канбера, се фатија на оро. Видеото од настанот стана хит на социјалните...
Вести

„Постои ризик по човечки животи“: На Австралија и се заканува силен тропски циклон, се подготвуваат засолништа

Тропскиот циклон Сероха станува се посилен и се движи денес кон западот на Австралија, каде службите за итни случаи подготвуваат засолништа...