алкохол

Пронајдени се 59 резултати на тема „алкохол“
Хроника

ДРАМА ВО КИЧЕВО: Оштетил апарати во казино па се онесвестил, доктори откриле дека испил многу алкохол и таблети

На 19.03.2021 во 15.00 часот во Полициската станица Кичево било пријавено едно лице откако оштетило дел од апаратите во казино на бул.„Ослободување“...
Вести

Коронавирусот зема се поголем замав- оваа земја забрани продажба на алкохол за време на викендите за да не се шири вирусот!

Според последните податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени  17.611.322 лица. Од нив починале 679.406, а оздравеле 11.015.941 лица. -Во...
Регион

Се отвораат внатрешните делови на угостителските објекти во Грција, на плажите од денеска дозволена музика и алкохол

Од денеска во Грција се отвораат внатрешните делови на кафулињата и угостителските објекти, како и рестораните што се во рамките на...
Регион

Умирањето од коронавирус во болница и не е така тешко: Луди Срби со музика и алкохол му пркосат на вирусот од кој се заболени (ХИТ ВИДЕО)

Србија веќе со денови презема сериозни мерки околу справувањето со коронавирусот во нивната земја. Од неодамна сите заразени пациенти...