Познати по гласините за развод

СÈ Е НА ПРОДАЖБА: По вилата, на ред се уметничките дела – Џеј Ло и Бен Афлек се ослободуваат од заедничките работи

Според извештаите, колекционерите и заинтересираните купувачи купиле „уметност и некои парчиња“ кои биле на продажба од куќата на парот на почетокот на јуни.

СÈ Е НА ПРОДАЖБА: По вилата, на ред се уметничките дела – Џеј Ло и Бен Афлек се ослободуваат од заедничките работи

Џенифер Лопез и Бен Афлек се ослободуваат од заедничките работи по гласините за се поизвесен развод, а на ред е уметноста.

Page Six известува дека парот продава уметнички дела од нивниот дом вреден 60 милиони долари, кој исто така неодамна беше на пазарот.

Според извештаите, колекционерите и заинтересираните купувачи купиле „уметност и некои парчиња“ кои биле на продажба од куќата на парот на почетокот на јуни.

Џенифер и Бен го купија големиот имот минатата година, за да го стават на продажба една година подоцна; сепак, изворот тврди дека сакале да ја заменат куќата бидејќи никогаш не биле задоволни со неа.

„Куќата на Бен никогаш не му се допадна“, изјави еден инсајдер за магазинот „Пипл“ минатиот месец, „Таа е премногу далеку од неговите деца“.

Повеќе од еден месец откако медиумите објавија дека Афлек и Лопез имале брачна криза и дека повеќе не живеат заедно, извор близок на парот изјавил за „Пипл“ дека Афлек ги зел работите и решил да се исели поради брачната напнатост.

Актерот веќе некое време живее во изнајмена куќа во Брентвуд, а работите ги собрал од заедничкиот дом пред Лопез да се врати од патување во Италија.

Парот последен пат беше фотографиран на 26 јуни во Холивуд, каде и двајцата имаат свои канцеларии.

To top