имот

Пронајдени се 14 резултати на тема „имот“
Скопје

Арсовска до Шилегов: Ќе депонирам лична изјава дека нема да го зголемам својот имот во наредните 4 години, го повикувам Шилегов да го стори истото

Независната кандидатка за градоначалник поддржана, Данела Арсовска вечерва од Чаир истакна дека до Антикорупциската комисија ќе депонира...
Вести

Имотот на ВМРО-ДПМНЕ замрзнат поради случаите Талир 1 и 2 – на Сандев му е наложено да не се пензионира за да врши притисок врз ВМРО-ДПМНЕ

Имотот на ВМРО-ДПМНЕ е замрзнат како последица на случаите „Талир 1“ и „Талир 2“. Митко Сандев е судија поротник и во двата случаи, а...
Вести

Стоилковски: Венко Филипче и Илир Хасани како главни ликови во “Шпанско Село 2” мора да одговорат на многу прашања за кои што тврдеа дека се “лажни вести”

Антикорупциска го чешла Водно! Венко Филипче и Илир Хасани како главни ликови во “Шпанско Село 2” мора одговорат на многу прашања...