вила

Пронајдени се 27 резултати на тема „вила“
Познати

Сето ова го заслужи: Ова е вилата на Ѓоковиќ која била ограбена, крадците буквално се изгубиле во огромното здание со дури осум бањи (ВИДЕО)

Меѓу дури 22- те куќи што биле ограбени во иста вечер во Марбела, Шпанија, била и вилата на Новак Ѓоковиќ, вредна 6,4 милиони евра. Според...
Познати

Огромно здание во центарот на селото и уште една куќа во која израснала таа – првиот дом на Цеца ќе ве остави подзинати, еве како изгледа

Светлана Цеца Ражнатовиќ сите знаеме дека е родена во селото Житораџе во близина на Прокупље каде израсна заедно со својата сестра...
Познати

Вилата на Цеца на Кипар се распаѓа: Оваа пејачка итно дојде со нејзината фирма да и помогне на колешката, ќе ја реновира од подот до плафонот

Светлана Цеца Ражнатовиќ овие денови е на заслужен одмор на Кипар каде и се придружи и внукот Жељко, освен сестрата со која од претходно...
Познати

Прв пат доаѓа во нејзината вила, па не чекаше долго: Цеца и тој заедно во базенот, на ова видео точно се гледа колку е среќна пејачката

Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска сподели видео на својот Инстаграм профил на кое се гледа како се бања во базенот во својата вила на...
Познати

Цеца го покажа луксузот во вилата во Кипар – кога ќе го видите базенот ќе ви се заврти во умот, особено кога ќе дознаете како ја купила истата

Фолк пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ веќе неколку денови ужива на Кипар, а сега со фановите сподели и како навистина изгледа погледот...
Познати

Цеца не крие како го купила овој луксуз каде ги полни батериите: Вилата ја отплаќам на кредит секој месец, но знаев дека тоа е тоа (ФОТО)

Фолк пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ често заминува во својата луксузна вила за да ги наполни батериите. Таа таму поседува куќа...
Занимливости

Огромно здание заборавено од сите: Вака денес изгледа вилата каде се родил принцот Филип, секој би посакал да влезе внатре (ФОТО)

Покрај принцот Филип, во вилата се случиле и неколку други кралски раѓања, вклучувајќи го и раѓањето на принцезата Софија од Грција...
Познати

По загинувањето на Шабан е принудена да го менува животот: Сопругата на Шаулиќ го напушта семејниот дом (ФОТО)

Трагичната вест за смртта на кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ го погоди целиот регион, а семејството кое се уште не е потполно оздравено...
Познати

Богдана во Тител поседува вистинска луксузна вила- насекаде златни детали, а една просторија е како од бајките (ФОТО)

Убавата снаа на Цеца, Богдана, пред да се омажи за младиот боксер Вељко Ражнатовиќ, живееше во домот на нејзините родители во Тител. На...
Познати

Додека мајка и е на Кипар, Анастасија откри детаљ од дневната соба кој никој не требаше да го дознае- на ваков кревет спие само Цеца (ФОТО)

Речиси нема некој што не го знае надворешниот изглед на вилата на Цеца на Дедиње во Белград. Сепак малкумина имале можност да ја видат...
Познати

Откриено како изгледа вилата на Цеца на Кипар: Голема е колку замок, а кога ќе видите што има во дворот ќе го смените мислењето за неа

Откако се врати од Рим каде пееше на ромска свадба, Цеца се одлучи да отпатува од Белград и да замине на својот долго очекуван одмор. Таа...
Познати

Вељко покажа каков луксуз добила Богдана во миразот- снаата на Цеца има вила со базен и посебно место за тренинг на боксерот (ВИДЕО)

Младиот боксер и син на Цеца Ражнатовиќ Вељко покажа како тренира во својот дом во Титл кој му е подарок од неговата сопруга. Имено во...
Познати

Вилата на Цеца никогаш поукрасена: Балони на сите страни, а на влезот пораката за внукот најмногу го разнежни Вељко (ФОТО)

Вечерва во семејната вила на пејачката Цеца се подготвува вистинска забава и мекици за раѓањето на нејзиниот внук Жељко Ражнатовиќ. Луксузната...
Познати

Детаљ кој го откри Цеца во вилата на Кипар може скапо да ја чини- пејачката додека го снимаше погледот од терасата покажа и…

Пејачката Светлана Ражнатовиќ Цеца со децении поседува луксузна вила на Кипар која ја има купено нејзиниот покоен сопруг Аркан, па...