Познати роденден

ФОТО: Георгина Родригез го одбележа 30. роденден со атрактивни фотографии: Роналдо ѝ честиташе преку видео повик

Свршеницата на фудбалерот Кристијано Роналдо, Георгина Родригез, неодамна го прослави својот 30-ти роденден на екзотична дестинација.

ФОТО: Георгина Родригез го одбележа 30. роденден со атрактивни фотографии: Роналдо ѝ честиташе преку видео повик

Свршеницата на фудбалерот Кристијано Роналдо, Георгина Родригез, неодамна го прослави својот 30-ти роденден на екзотична дестинација.

Именот, таа по повод тој ден ги почести своите следбеници со низа атрактивни фотографии, а прикажа и дел од роденденската прослава. Нејзините фотографии од Малдивите добија над осум милиони лајкови.

Инаку, роденденот го прослави со вечера во друштво на многу пријатели, а Роналдо, кој поради спортски обврски и повреда не можеше да биде на Малдивите, со видеоповик ѝ го честиташе специјалниот ден.

Бројните следбеници ѝ испратија честитки во коментар, а некои изразија тага бидејќи Роналдо не е со неа.

Потсетуваме, парот пред две години го прослави нејзиниот роденден во Дубаи, а Роналдо на Бурџ Калифа, највисоката зграда на светот, ја постави фотографијата на Георгина, заедно со соодветна роденденска честитка.

To top