недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Тројца скопјани каснати од кучиња скитници

Тројца скопјани каснати од кучиња скитници

На 05.04.2019 година во 12:15 часот во Полициската станица Центар Л.С.(47) од Куманово, пријавила дека истиот ден околу 08:30 часот на улицата “Димитрије Чупоски“ била касната од куче скитник во пределот на левата подколеница.

На 05.04.2019 година во 15:45 часот во Полициската станица Аеродром О.М.(49) од Скопје пријавил дека на 04.04.2019 година околу 15:30 часот на булеварот “АСНОМ“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната нога.

На 05.04.2019 год. во 17:55 часот во Полициската станица Аеродром Д.А.(65) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 16:40 часот на булеварот “Јане Сандански“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.

 

Коронавирус